Proč byste měli rozhodně zvážit vytváření zámků frézováním

FRÉZOVÁNÍ NEBYLO NIKDY TAK DOSTUPNÉ

A NÁPOMOCNÉ S NEDOSTATKEM SVÁŘEČŮ

Nedostatek svářečů a tradiční způsob zpracování detailů jsou pro mnoho společností překážkou. Mnoho tradičních spojů je tvořeno velkým množstvím svarů, které kladou důraz v části výroby s nejvíce manuálními operacemi, přičemž je nedostatek kvalifikovaných svářečů. Ukážeme vám, jak zvýšit efektivitu snížením počtu svarů ve vaší výrobě.

Vytvořením většího počtu výřezů a zámků, mohou nosníky a profily k sobě těsněji přiléhat a umožňují použití šroubových spojů, například pomocí svorných úhelníků, které vyžadují méně ručního svařování. Tato demontovatelná spojení zkracují dobu svařování a zároveň zlepšují cirkularitu. Voortman nastavuje standard plně automatizovaným frézováním na svých pilo-vrtacích centrech pro vrtání a frézování profilů.

Méně práce: zámkové a šroubové spojení

EXTENZIVNÍ SVAŘOVÁNÍ

TRADIČNÍ

 • Celá koncová deska na obou profilech
 • Výztužná deska v hlavním profilu
 • Přišroubování malého profilu k hlavnímu profilu
 • Nutnost extenzivního svařování

ZÁMKY A ŠROUBOVÁNÍ

MÉNĚ PRÁCE

 • Zámky (odstranění bloků) provedeny v malém profilu
 • Celá koncová deska na jednom profilu
 • Přišroubování malého profilu k hlavnímu profilu
 • Bez nutnosti svařování

FRÉZOVAT MŮŽE KAŽDÝ

Nejsou vyžadovány žádné znalosti s automatickými dráhami frézování

Stisknutím tlačítka můžete vytvořit jakoukoli konturu bez omezení nebo potřeby dalších znalostí. Náš software VACAM umožňuje vašim konstruktérům dělat to, co umí nejlépe – navrhovat (konstruovat) – a VACAM udělá zbytek!

 • Bez nutné odbornosti

 • Bez nutnosti programování

 • Bez závislosti na operátorech

Po prozkoumání výhod procesu frézování vás možná zajímá, co bude dál. Umíte s tím pracovat? Samozřejmě! Na rozdíl od jiných společností to pro vás velmi zjednodušujeme.

1 DETAIL V CAD

Jak jste zvyklí; konstruujte pomocí svého konstrukčního softwaru.

2 ODESLAT DO VACAM

VACAM automaticky rozpozná tvar obrysu a zajistí, že se přizpůsobí poloze a materiálu dílu, aby byla zajištěna vyrobitelnost.

3 DOKONALÁ KOMBINACE

Náš frézovací modul automaticky definuje nejlepší nástroje a parametry, což vede k nejefektivnější dráze pro frézování. Výzkum a vývoj společnosti Voortman provedl rozsáhlé testování, aby dospěl ke správné kombinaci šablon pro každý obrys, každý typ profilu. Jedinečná kombinace strojírenství a odborných znalostí ocelových konstrukcí.

4 START

Stiskněte tlačítko a získejte, co chcete. Nikdy to nebylo tak snadné.

Výstup z vašeho konstrukčního softwaru je automaticky převeden na správné frézovací dráhy. Od jednoduchých frézovaných obrysů až po nejsložitější odstranění pásnic – naše stroje s možností frézování nosníků to zvládnou automaticky!

Správná dráha frézování je předem vypočítána; vašemu operátorovi stačí stisknout tlačítko a stroj začne frézovat i ty nejnáročnější obrysy.

Dokonale v souladu s filozofií Automatizace jedním tlačítkem, kterou Voortman zastává. Stroj pracuje s lehkostí. Nejsou vyžadovány žádné další znalosti programování nebo procesu. Užitečné pro práci vykonávanou různými operátory v různých směnách.

FRÉZOVÁNÍ NEJLÉPE JAK TO JDE

Nebývalá stabilita a krátká délka nástrojů skutečně dělají rozdíl

Naše stroje pro frézování nosníků dokážou odfrézovat 20 mm při jediném průchodu. Jejich krátké délky nástrojů v kombinaci s pevnými rámy umožňují rychlejší a přesnější frézování než u srovnatelných strojů.
Bezkonkurenční stabilita při frézování je to, co odlišuje stroje pro frézování nosníků Voortman od ostatních. Pěkná hladká kvalita kontury a povrchu, který je frézován, je okamžitě vidět. Pouhým pohledem na vyfrézovaný profil poznáte, jak mimořádně stabilní a tuhé jsou vrtací systémy Voortman.

Nechte teplo prostupovat do třísek (špon)

Během procesu frézování budou létat jiskry. Mnoho lidí věří, že tyto jiskry poškozují proces frézování, ale opak je pravdou. V žádném procesu obrábění nechcete, aby teplo bylo ve vašich nástrojích, ale spíše v šponách. Tyto jiskry jsou jen spálené špony.

Při frézování využíváme celou délku našich frézovacích nástrojů. To urychluje proces a prodlužuje jejich životnost, což nám umožňuje dosáhnout bezkonkurenční kvality při snížených nákladech.

Krátké délky nástrojů v kombinaci s pevnými rámy umožňují rychlejší a přesnější frézování než u srovnatelných strojů.

Bezkonkurenční stabilita při frézování je to, co odlišuje stroje pro frézování nosníků Voortman od ostatních.

V žádném procesu obrábění nechcete, aby teplo bylo ve vašich nástrojích, ale spíše v šponách. Tyto jiskry jsou jen spálené špony.

JEDNO-PRŮCHODOVÉ FRÉZOVÁNÍ ROZDĚLENÉ DO TŘÍ FRÉZOVACÍCH BALÍČKŮ

Balíček 1 | vnitřní kontury

Tento frézovací balíček umožňuje stroji zpracovávat vnitřní obrysy.
Podporovány jsou následující funkce:

 • Drážky, kulaté a čtvercové otvory bez mikromůstků

 • Velké kulaté nebo čtvercové otvory s mikromůstky

Můžete si vybrat mezi hrubováním nebo konturováním, obojí s vlastní sadou výhod.
Použití mikromůstků (malé záložky) umožňuje rychlejší vytváření prvků. Nemusíte frézovat celý obrys. Odbroušení pouze mikromůstků výrazně ušetří čas a opotřebení vašich nástrojů a zároveň zabrání odletování velkých kusů, které by mohly poškodit váš stroj nebo v horším případě vaši obsluhu.

Balíček 2 | vnitřní kontury

Tento frézovací balíček umožňuje stroji zpracovávat vnější obrysy.
Podporovány jsou následující funkce:

 • Odebrání polovinu pásnice

 • Částečné odebrání pásnice

 • Celkové odebrání pásnice (bez stojiny)

 • Odebrání pásnice a stojiny

 • Řez nožem (štěrbinový otvor na začátku/konci trubky)

VACAM vždy zajistí, že vnější okraje profilu zůstanou při frézování vnějších obrysů neporušené, což umožní jeho přepravu do jiných strojů k dalšímu zpracování.

Balíček 3 | příprava na svařování a svařovací přístupové otvory

Tento frézovací balíček umožňuje stroji zpracovávat přípravky pro svařování a přístupové otvory pro svařování. Podporovány jsou následující funkce na I/H profilech

 • Pozitivní zkosení pásnice

 • Negativní zkosení pásnice

 • Pozitivní zkosení stojiny

 • Negativní zkosení stojiny

 • Svařovací přístupové otvory

Požadované nástroje pro Balíček frézování profilů 3 jsou speciálně navrženy pro stroje Voortman. Funkce frézování tak na těchto strojích dosahuje maximálního výkonu.

NAHRAĎTE DRAHÉ HODINY AUTOMATIZOVANÝMI PROCESY

Naše stroje a řešení nahrazují manuální operace. Práce vašich zaměstnanců se mění, stává se zajímavější a náročnější. Výroba je rychlejší, efektivnější a umožňuje realizovat více projektů s většími zisky. Vaše podnikání bude silnější než kdy předtím.

 

Nedostatek technického personálu je v oboru stále větším problémem. Zejména při svařování a montáži je situace obtížná.
Z oboru se nám často vrací to, že nejslabší místa ve výrobě se posunula, když se používá naše automatizovaná výroba. Jak ruční výroba ustoupila automatické výrobě, stává se ruční montáž a svařování nejslabším místem. Oddělení s největší potřebou pracovních sil (čti: kvalifikovaní svářeči).

Největší výzvou je najít správnou rovnováhu. K tomu můžete použít nebo kombinovat různé inovace jako frézování vytváření zámků a přípravy svarů.
Například kombinací popisování a značení se zpracováním většího počtu výřezů a zámků v profilech vám umožní vyrábět mnohem efektivněji. Se stejným počtem lidí se tak váš výkon velmi zvýší a stějně i vaše obchodní aktivity a zisky.

Přečtěte si také

Tvorba webu Asimary s.r.o.