Voortman V807

Robotické, tvarové pálení nosníků a profilů

Tvarové pálení, otvory pro šrouby, drážky, vybrání, úkosy, přípravy svarů i značení a popisování - systém Voortman V807 pro robotické tvarové pálení profilů může dělat tyto procesy při jediném průchodu materiálu se schopností zpracování všech čtyř stran při výjimečné rychlosti, výkonu a přesnosti. Stroj V807 kombinuje všechny tito funkce a poskytuje impozantní ekonomickou výhodu oproti specializovaným systémům pro vrtání, frézování, řezání, děrování, stříhání, značení a popisování. Kombinace těchto procesů v stroji typu „vše v jednom“ poskytuje rychlejší návratnost investic a vyžaduje méně výrobního prostoru.


  Pracovní záběr
  1,050mm
  Pracovní výška
  460mm
  Max. hmotnost polohování
  15t
  Hmotnost stroje
  8 650kg
  Modul popisování a značení
  Pálení plazmou
  Řezání plamenem

  Procesy, které zvládá Voortman V807

  Technická specifikace

  Voortman V807
  Pracovní šířkamm1050
  Pracovní výškamm460
  Pracovní délkamm
  Šířka strojemm3710
  Výška strojemm2680
  Délka strojemm3110
  Hmotnost strojekg8650
  Osy(4 strany)6 + 1
  Max. hmotnost polohováníkg15000
  Max. rychlost robota vzduchemm/sek11,6
  Max. rychlost podávacích válcům/min60
  Specifikace filtrační a odsávací jednotky
  Délkamm1400
  Šířkamm1400
  Výškamm2100
  Volumetrický průtok ventilátoremm3/h4000
  Účinnost separaceµm 99,999% *0,5
  Max. úroveň hlukudBa75
  Počet filtrůks4
  Povrch filtrů na jeden filtrm217,65

  Integrace do vaší výroby

  Všestrannost v nejlepší formě

  Stroj V807 je nesmírně všestranný a může být součástí kompletně nového uspořádání včetně válečkových a příčných dopravníků propojených s dalšími stroji Voortman a nebo jako samostatná výrobní technologie. Budeme s vámi spolupracovat pro nalezení řešení jakékoliv situace se kterou se setkáte - včetně implementace do již existující výrobní linky, nebo ustavení vstupních dopravníku mimo výrobní halu. Systém měření s podávacími válci je plně integrován v kabině stroje a nabízí kompletní svobodu při plánování a rozšiřování vaší výroby. Můžete začít s malým rozvržením stroje a jednoduše ho postupně rozšiřovat s vyšším stupněm automatizace pohybu materiálu a nebo můžete přidat doplňkové stroje později, dle růstu vašeho podnikání. Společnost Voortman vyrábí stroje které mohou plynule růst s vaší společností v případě že je zapotřebí navýšit kapacitu, aniž by se zvýšili náklady na lidskou práci.

  Snižte náklady lidské práce a zvyšte efektivitu

  Multi-systémová integrace (MSI) otevírá dveře pro plně automatizovanou výrobu, propojením strojů, příčných dopravníků, válečkových dopravníků, mezi-zásobníků materiálu a snímačů materiálu. Výrobní data stačí do stroje importovat pouze jednou a poté je MSI automaticky distribuuje na všechny stroje integrované ve vaší výrobní lince.

  VACAM rozhoduje o optimálním pohybu materiálu

  Na základě výroby, zákaznických preferencí a dostupného strojního zařízení v lince s MSI, VACAM automaticky rozhodne o optimální cestě k dosažení nejvyšší efektivity. MSI označuje konec přepravy surových profilů a polotovarů ze stroje na stroj. MSI znamená jeden integrovaný výrobní systém Prostřednictvím, společností Voortman vyvinutého CNC řídícího softwaru VACAM, který je instalován v každém stroji, můžete sledovat a monitorovat každý profil, výrobek a následující operace v reálném čase.

  Návrh Vašeho optimálního rozvržení

  Společně s Vámi a na základě Vašich současných nebo očekávaných výrobních charakteristik, jako typy profilů, délky vstupního materiálu a výrobků, počet procesů, pracovních hodin v týdnu a plánovaného rozpočtu, navrhuje tým Voortman celkové rozvržení výrobní linky.

  Integrovaný plán pro zajištění bezpečnosti a provozu Vaší výrobní linky

  Voortman, po instalaci stroje nebo výrobní linky, nainstaluje síť bezpečnostních opatření. Bezpečnostní opatření zahrnují světelné bariéry, nouzové lanka, tlačítka nouzového zastavení. Společnost Voortman si stanovila za jednu ze svých priorit dodávat bezpečnou výrobní linku, ale nezdržovat výrobu, pokud operátor potřebuje vstoupit do zabezpečené zóny. Toho je dosaženo použitím světelných závor umožňujících nakládání a vykládání materiálu, zatímco stroje pokračují ve své práci bez přerušení, a dodáváním dálkových ovladačů s tlumícím přepínačem, který může obsluha použít při provádění úkolů uvnitř bezpečnostní zóny.

  Hlavní výhody Voortman V807

  Rychlé měření profilů
  Technologie V807 pro termální zpracování profilů využívá měřící senzor upevněný k trysce pálicího hořáku pro rychlé, spolehlivé a přesné měření. Během procesu pálení je rozdíl mezi skutečnými a teoretickými rozměry automaticky kompenzován v parametrech stroje, aby byl zajištěn co nejpřesnější produkt. Aby se proces ještě zrychlil, robot měří pouze strany profilu, které budou skutečně zpracovány.
  Zpracování, značení a popisování ze všech čtyř stran
  Automatické značení šetří čas a náklady při montáži ve Vaší dílně a stroj V807 dokáže automaticky popisovat a značit všechny čtyři strany profilu díky své schopnosti zcela dosáhnou na všechny strany materiálu, dokonce in na spodní stranu. Při značení pouze ze tří stran by zámečníci museli provést ruční měření na čtvrté straně profilu. Proto byl Voortman V807 navržen tak, aby obsáhl celou oblast pálení a vytvořil nejvýkonnější automatický plazmový pálící stroj ve své třídě.
  Průlomová konstrukce rotační osy
  Cílem konstrukce V807 bylo maximalizovat dosažitelnost na minimálním prostoru. Konstruktéři společnosti Voortman vyvinuly inovativní konstrukci rotační osy pro zavěšení robotického ramene. Vedení ozubnice a pastorku využívají špičkový servomotor pro absolutní přesnost a rychlost. Kalibrovaný robot Stäubli je připevněn k rotačnímu kotouči přímo pod vedením a ložisky ozubnice a pastorku, což eliminuje obavy z hybnosti vnější osy.
  Systém odměřování s podávacími válci, bezpečným upínáním a přesným měřením
  Upínací systém a systém měření s podávacími válci stroje V807 upne profily v přesné poloze a udržuje přesné polohování během zpracování. Se systémem měření s podávacími válci může být, v porovnání se systémem měření s polohovacím vozíkem, který se musí po každém profilu vrátit do výchozí polohy aby mohl upnou nový profil, ušetřeno mnoho hodin výrobního času. Stroj se systémem měření s podávacími válci může pracovat v plně automatickém režimu ve standardním rozsahu zpracovávaných profilů při použití automatických příčných dopravníků Voortman, s dostateční stabilitou a podporou pro správné polohování a zpracování profilů až do 15000kg.
  Efektivní řezné plány; nízký odpad
  Mnoho robotů pro plazmové pálení vyžaduje před zpracováním dalšího kusu provedení kolmého zarovnávacího řezu po dokončení předchozího výrobku, ale u stroje V807 to není potřebné. Stroj V807 může importovat soubory DSTV+ a nebo využít VACAM modul pro tvorbu souvislých řezných plánu a získat tak maximální počet výrobků z každého zpracovávaného profilu a snížit náklady.
  V807 to všechno zvládne!
  Svařovací přístupové otvory, vytváření seizmických konstrukčních spojů (jako štěrbinové úpravy stojiny a „dog bone“ řezy na pásnicích), zámky na začátku nebo na konci dílu, odstranění částí nosníků, otvory v každé velikosti a tvaru, přípravy svarů i značení a popisování ze všech 4 stran a ještě více. V807 vám poskytuje další možnosti, které výrazně zvýší vaši flexibilitu a možnost v produktech, které můžete zpracovávat v malé části vaší výroby.
  Dosah na celý profil a zvýšená kvalita pálení robotem
  V807 je osazena stabilním 7-osým pálícím robotem, který je schopen obsáhnou a zpracovat celou maximální šířku profilů v celém rozsahu stroje. Svařovaná konstrukce s osvědčených strojích součástí se dvěma externími osami zvyšuje kvalitu pálení. Voortman naprogramoval robota tak aby se vždy pohyboval v co nejstabilnější poloze, což také zlepšuje kvalitu pálení.
  Údržba a Servis
  V807 byl zkonstruován tak aby poskytoval jednodušší přístup při údržbě a servisu. Všechny prostory stroje jsou přístupné přímo a nebo přes servisní závěsy a osa otáčení má kovové kryty, které chrání hřeben a pastorek motoru před prachem a jiskrami. Pálící robot je kompletně uzavřený a kabelové řetězy a připojení plynového boxu plazmové jednotky jsou umístěné ve vrchní části stroje, daleko od zóny pálení. Všechny hydraulické hadice jsou chráněné kovovými komponenty a mazací body, které musí obsluha udržovat byli redukovány na minimum.
  Kamera a Záznam
  V807 je vybavena webovou HD web kamerou a záznamovým zařízením pro nepřetržité sledování výroby. Živý přenos videa může vaše obsluha sledovat jako alternativu k pohledu skrz okno kabiny, nebo jej lze sdílet s jinými lidmi ve vaší společnosti, například v kanceláří přípravy výroby, a získat tak přímější přehled o provozuschopnosti stroje. Kamera zálohuje měsíce záběrů výroby, takže je lze, v případě problémů vyžadujících hlubší analýzu, snadno sdílet se servisním týmem Voortman. Nesmírně to pomáhá obsluze jasně sdělit, které události vedly ke konkrétní události.
  Nejmodernější uživatelské prostředí možnosti
  V807 přichází s aktualizovaným uživatelským rozhraním s tlačítky přímého přístupu pro nejdůležitější funkce stroje pro příjemnou a přístupnou pracovní plochu vaší obsluhy. Kompletní klávesnice je dodávaná s ovládacím panelem na zařízení a ovládací dotyková obrazovka byla vyrobena pro odolnost a spolehlivost při fungování v jakémkoliv prostředí.
  Rozšířené pálení otvorů V807
  Rozšířené pálení otvorů od společnosti Voortman optimalizuje otvory a vnitřní obrysy při pálení plazmou s vysoký rozlišením („high-definition plasma“) za účelem dosažení výsledků podobných při pálení laserem. Aby bylo dosaženo tohoto standardu, Voortman dál optimalizoval technologii „Hypertherm® True Hole™“ speciálně pro pohyby V807. Rozšířené pálení otvorů je aplikované jak na malé a středně velké otvory tak i na hranaté vnitřní obrysy.
  Na tomto stroji se postupně pracuje
  Informace budou přidávány postupně
  Tvorba webu Asimary s.r.o.